Świadomy konsument czyli człowiek, który wie co jest dla niego dobre, a co szkodliwe – to zmora producentów. Wybierając się do sklepu świadomy konsument wie po co idzie. Taki człowiek nie nabiera się na chwyty marketingowe i nie kupuje parówek tylko dlatego, że przed wyjściem widział reklamę, w której te taplają się w wannie.

Cieszy mnie wzrastająca świadomość konsumencka w naszym społeczeństwie. Jednak dopóki ta świadomość nie stanie się większością, to wciąż będzie za mało. Co właściwie trzeba zrobić, żeby sam proces zakupowy przebiegał możliwie niezależnie? Przede wszystkim poszerzać wiedzę w kwestii produktów. Najwięcej mówi się o szkodliwym jedzeniu, ale samo jedzenie to nie wszystko. Niezwykle ważne są kosmetyki jakich używamy. Składy produktów wielu znanych firm są naprawdę niepokojące. Nieuwaga zakupowa może zakończyć się stosowaniem kosmetyków, które zawierają łożyska zwierząt, łój zwierzęcy (czyli jeden z najgorszych dla Twojej skóry tłuszczy), naftę (która zamyka pory), a także wiele różnych, szkodliwych mieszanek chemicznych. Efektem będą wysypki, podrażniona szara skóra, alergie, uszkodzenia wierzchniej warstwy naskórka czy egzemy. Czasem nawet nie przychodzi nam do głowy by winić kosmetyki jednak to one odpowiedzialne są za większość tego typu problemów.

Odtrutką na chemiczny wyrób, jest produkt naturalny. To pierwsza, fundamentalna zasada świadomego konsumenta. Podejrzany skład na etykiecie odpada. Akceptujemy wszelkie wyciągi z roślin, nasion, warzyw, owoców. Zapominamy o jakichkolwiek konserwantach, formaldehydach, parafinach, sylikonach i barwnikach.

Kiedy zaczniesz zwracać uwagę na etykiety produktów, możesz przeżyć lekki szok. Okaże się bowiem, że bardzo wiele firm kosmetycznych pozwala sobie naprawdę mocno ryzykować zdrowiem własnych klientów. To na szczęście nie będzie już ciebie dotyczyć. Na tym blogu znajdziesz bardzo wiele dobrych i stuprocentowo naturalnych produktów. Nie polecam niczego, czego wcześniej nie przetestowałam na sobie, a możecie mi wierzyć, że jako Zielona Wiedźma jestem bardzo wybredna